Fiat 500 Giardiniera rok produkcji 1972.
Prezentowany egzemplarz został odbudowany przez nasz warsztat od podstaw. Został rozkręcony do przysłowiowej „ostatniej śrubki”, wykonaliśmy wszystkie niezbędne prace blacharskie. Następnie auto zostało zabezpieczone antykorozyjnie, polakierowane w oryginalnym kolorze – ROSSO MEDIO z palety Fiata (łącznie z podłogą, nadkolami, tak jak to robiła fabryka) . Fiat dostał w zasadzie prawie nowe: wszystkie uszczelki, kompletną tapicerkę, lampy i reflektory, zderzaki, instalację elektryczną, układ paliwowy, zawieszenie, nowe hamulce (pompa, cylinderki, przewody, itp.) opony, magnezowe felgi 13” CROMODORA z 1970r., poszycie dachu, itp., itd. Posiadam całą dokumentację fotograficzną z wykonanych prac.

Do tego modelu dostępne są wszystkie części – nowe i używane. Auto jest w trakcie rejestracji na “żółte tablice”, czyli jako zabytkowe.
Fiat 500 w wersji 500 Giardiniera (na niektórych rynkach nazywano ją 500 K ) . Silnik o pojemności 499ccm jest ułożony pod podłogą bagażnika, tworząc płaską powierzchnię ładunkową. Dach tego modelu rozciąga się do tyłu, nie tylko nad kierowcą i pasażerem z przodu, jak w innych modelach Fiat 500 z tego samego okresu. Giardiniera posiada również „ drzwi samobójcze ” i był jedynym modelem, który kontynuował stosowanie tego typu drzwi w latach 70-tych. W 1966 roku produkcja została przeniesiona do Desio, gdzie Giardiniera została zbudowana przez spółkę zależną Fiat, Autobianchi . W sumie wyprodukowano 3 893 294 sztuk Fiata 500 z czego tylko 327 000 szt Fiata Giardiniera. Późniejsze egzemplarze miały nazwę Autobianchi Giardiniera.

Naszą pasją jest auto marki FIAT 500 produkowany w latach 1957 – 1975. Auta sprowadzamy głównie z Włoch w lepszym lub gorszym stanie. Posiadamy swój warsztat naprawczy, gdzie poddajemy je gruntownej renowacji. W zależności od potrzeb możemy zrobić prawie nowe auto lub poddać je kosmetyce, doprowadzić mechanicznie do stanu używalności.
Wszystkie prace renowacyjne wykonujemy bardzo solidnie. Nasz warsztat wyposażony jest we wszystkie specjalistyczne urządzenia niezbędne do renowacji aut zabytkowych, zatrudniamy wysokiej klasy fachowców.
Posiadamy w sprzedaży wszystkie części do Fiata 500 nowe lub używane.
Wszystkie informacje udzielę telefonicznie lub przez e-mail. Zapraszam do współpracy.

Zapraszam na moją stronę flf.com.pl gdzie można zobaczyć nasze prace i całą ofertę.

 

Podobne oferty