Mustanga kupiliśmy od Gretchen pod koniec poprzedniego roku w stanie Nowy Jork.
Gretchen kupiła go 7 lat temu i przez ten czas traktowała go jak swoją perełkę. Na bieżąco sama poprawiała w nim małe rzeczy jak np. wymiana żarówek, emblematów, niektórych chromów itp. Na drobne prace przy silniku zdecydowała się dwa lata temu jednak, żeby mieć pewność że będzie zrobiony jak należy oddała go do lokalnego specjalisty od klasyków. W Ford Mustang Fastback wyremontowany został gaźnik, wymieniona pompa paliwa, zamontowany nowy akumulator, cewka i usunięto wycieki.

Ford Mustang Fastback wrócił na drogę, ale mechanicy polecili jej wymianę amortyzatorów co zrobiła kilka tygodni później.
Rok przed sprzedażą zaprowadziła Mustanga do zakładu lakierniczego, żeby położyć nowy oryginalny niebieski lakier “Presidental Blue”. Nadwozie było w niezłym stanie gdy go kupiła i poświęciła dużo uwagi aby utrzymać w dobrym stanie. Nawet gdy zdecydowała się go sprzedać wystawiała go przed dom tylko w słoneczne dni.
Podczas inspekcji zobaczyliśmy, że jest bardzo oryginalny samochód, nadal ma tabliczkę znamionową i “buck tag” (co jest bardzo rzadko spotykane). A w Polsce podczas prac nad wnętrzem znaleźliśmy oryginalny, fabryczny Build Sheet.

W Polsce odświeżyliśmy komorę silnika, całe podwozie (wymienione podłużnice), zawieszenie oraz wnętrze. Aktualnie Mustanga jest w naprawdę dobrym stanie. Odpala zawsze bez problemu, silnik pracuje równo, skrzynia dobrze zmienia biegi. Śmiało można wyjeżdżać na ulice i się nim cieszyć.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

(Koniecznie poinformuj, że dzwonisz z portalu OtoClassic.pl)

 

Podobne oferty