Mercedes C123 230E 1978r.
Rocznik: 1978
Przebieg: 276000 km
Pojemność: 2299 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 109 KM

Cena: 45000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– ASD,
– elektryczne szyby,
– centralny zamek,
– el. antena,
– wspomaganie kierownicy

Mercedes W123 coupe z 1978r. z odnowioną powłoką lakierniczą w oryginalnym kolorze, przed niespełna 8 laty. Podwozie włącznie z profilami zamkniętymi zostało gruntownie zakonserwowane. Z racji iż mercedes jest używany okazjonalnie (nigdy nie opuścił garażu w zimie) nie posiada jakichkolwiek ognisk korozji. Fakt bezkorozyjności wskazuje na wysoką dokładność wykonanych prac, pomimo upływu kilku lat auto wygląda bardzo świeżo, wszystkie elementy chromowane karoserii pochodzą z tego modelu i są w świetnej formie. Wszystkie uszczelki szyb i drzwi zostały wymienione na nowe (oryginalne, fabryczne). Wracając do lakieru, to niespełna rok temu został zabezpieczony powłoką ceramiczną Cristal Serum czego potwierdzeniem są dokumenty oraz certyfikat.

Wnętrze jest oryginalne i nigdy nie było poddawane renowacji. Tapicerka materiałowa w połączeniu MB-TEXEM znakomicie zgrywa się kolorystycznie z nadwoziem. Drewniane elementy wykończenia kabiny w znakomitej kondycji. Konsola bez pęknięć. Wewnątrz nadal można wyczuć zapach epoki. Oczywiście wszystkie systemy w pełni sprawne ( elektryka szyb, klimatyzacja, antena radia, centralny zamek).

Auto stoi na przepięknie odrestaurowanych felgach FONDMETAL z prawie nowymi oponami.

Jeśli chodzi o silnik i skrzynię z racji niewielkiego jak na tyle lat przebiegu sprawują się nad wyraz dobrze. Skrzynia płynnie zmienia przełożenia, a tryb L szperuje dyferencjał.

Reasumując, ten egzemplarz jest znakomitym przykładem na to, że mercedesy z tamtych lat, o które umie się dbać mogą cudownie wyglądać i jeździć.

 

Podobne oferty